Manufacturer No:CY7C1441KV33-133AXM
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM Sync SRAMs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 36 Mbit |
| Organization: | 1 M x 36 |
| Access Time: | 6.5 ns |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.135 V |
| Supply Current - Max: | 170 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Memory Type: | Volatile |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| other: | 72 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Synchronous |
| Unit Weight: | 0.287637 oz |
HOT
CY7C1345G-100AXIT
Brand:Infineon Technologies

23K256-I/SN
Brand:Microchip Technology

CY62167DV30LL-55ZXI
Brand:Infineon Technologies

RMLV0408EGSA-4S2#AA1
Brand:Renesas Electronics

71V67603S150PFGI
Brand:Renesas Electronics

R1LP5256ESP-5SI#B1
Brand:Renesas Electronics

70T3799MS133BBGI
Brand:Renesas Electronics

23LC1024-E/ST
Brand:Microchip Technology

23A512-I/ST
Brand:Microchip Technology
CY7C1061GN30-10ZSXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






