Manufacturer No:CY7C1061G30-10ZXE
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM ASYNC SRAMS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 16 Mbit |
| Organization: | 1 M x 16 |
| Access Time: | 10 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.2 V |
| Supply Current - Max: | 110 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TFSOP-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Memory Type: | Volatile |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| other: | 192 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Asynchronous |
| Unit Weight: | 0.118956 oz |
HOT
CY62128EV30LL-45SXIT
Brand:Infineon Technologies

GS832236AD-150I
Brand:GSI Technology

23LCV512-I/ST
Brand:Microchip Technology

GS82582Q19GE-333I
Brand:GSI Technology

23LC1024-I/SN
Brand:Microchip Technology

CY62137FV30LL-45ZSXI
Brand:Infineon Technologies

CY7C1345G-100AXIT
Brand:Infineon Technologies

CY62148ESL-55ZAXIT
Brand:Infineon Technologies

R1LP5256ESP-5SI#B1
Brand:Renesas Electronics

CY7C1356C-250AXC
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






