Manufacturer No:GS8644Z18E-250I
Manufacturer:GSI Technology
Type:SRAM
Description:SRAM 2.5 or 3.3V 4M x 18 72M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | GSI Technology |
| Product Category: | SRAM |
| Memory Size: | 72 Mbit |
| Organization: | 4 M x 18 |
| Access Time: | 6.5 ns |
| Maximum Clock Frequency: | 250 MHz |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Supply Current - Max: | 275 mA 395 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-165 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | GSI Technology |
| Memory Type: | SDR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | GS8644Z18E |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | NBT SRAM |
| Type: | NBT |
HOT
CY7C1345G-100AXIT
Brand:Infineon Technologies

CY7C1061G30-10ZSXIT
Brand:Infineon Technologies

GS8642Z72GC-200IV
Brand:GSI Technology

RMLV1616AGSA-5S2#AA0
Brand:Renesas Electronics

CY62128EV30LL-45ZXIT
Brand:Infineon Technologies

71024S12TYG8
Brand:Renesas Electronics

71V67603S150PFGI
Brand:Renesas Electronics

GS82583ET36GK-675I
Brand:GSI Technology

GS880Z32CGT-150
Brand:GSI Technology

23K256T-I/ST
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






