Manufacturer No:RF4563-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC NANO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | miniASMD |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 100 mA |
| Maximum Voltage: | 60 VDC |
| Trip Current: | 250 mA |
| Current Rating - Max: | 10 A |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.81 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Width: | 1.58 mm |
HOT
0ZCJ0035AF2E
Brand:Bel Fuse

MF-NSHT010KX-2
Brand:Bourns

FEMTOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF330/24X-2
Brand:Bourns

MF-MSMF150/12-2
Brand:Bourns

0ZRE0040FF1A
Brand:Bel Fuse

NANOASMDCH035F/30-2
Brand:Littelfuse

zeptoSMDC0011F
Brand:Littelfuse

1206L700SLPR
Brand:Littelfuse
RF5033-000
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






