Manufacturer No:RF5052-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PICO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 350 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 750 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 1.4 Ohms |
| Package / Case: | 0805 (2215 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Part # Aliases: | PICOASMDC035S-2 |
HOT
MF-LSMF260/16X-2
Brand:Bourns

MF-LSMF400/16X-2
Brand:Bourns

MF-LSMF075X-2
Brand:Bourns

FEMTOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse

0402L050SLKR
Brand:Littelfuse

MF-MSMF110/16-2
Brand:Bourns
RF5025-000
Brand:Littelfuse

MF-RX185/72-0-14
Brand:Bourns

MF-R250-2-10
Brand:Bourns

0805L300SLTHYR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






