Manufacturer No:RF5034-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC MICRO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Automotive SMD |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 750 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 2.25 A |
| Current Rating - Max: | 20 A |
| Resistance: | 680 mOhms |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.3 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Part # Aliases: | MICROASMDCH075F-2 |
HOTRF5027-000
Brand:Littelfuse

MF-R110-0-17
Brand:Bourns

0ZCJ0010FF2E
Brand:Bel Fuse

MF-LSMF300/24X-2
Brand:Bourns

2920L700/24SLER
Brand:Littelfuse
1812L035/30DR
Brand:Littelfuse

0805L300SLTHYR
Brand:Littelfuse

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

0805L350SLYR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF330/12X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






