Manufacturer No:0603L050SLYR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 6V POLYFUSE 0603 LoRho SL 0.50A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 500 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 1 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 350 mOhms |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 1.8 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | LoRho |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.000741 oz |
HOT
MF-LSMF300/24X-2
Brand:Bourns

MF-RX135/72-2-14
Brand:Bourns

MF-LSMF300/16X-2
Brand:Bourns

MF-R600-0-14
Brand:Bourns

1206L050/24WR
Brand:Littelfuse

0ZCJ0035AF2E
Brand:Bel Fuse

MINISMDC014F-2
Brand:Littelfuse
RF5052-000
Brand:Littelfuse

MF-LSMF110X-2
Brand:Bourns

MF-NSHT075KX-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






