Manufacturer No:MINISMDC014F-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC .14A 60V 10A Imax
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | miniSMD |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 140 mA |
| Maximum Voltage: | 60 VDC |
| Trip Current: | 280 mA |
| Current Rating - Max: | 10 A |
| Resistance: | 6 Ohms |
| Package / Case: | 1812 (4532 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.89 mm |
| Length: | 4.73 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 750 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | PolySwitch |
| Type: | PolySwitch Resettable Fuses |
| Width: | 3.41 mm |
| Part # Aliases: | F67045-000 RF1334-000 |
| Unit Weight: | 0.003316 oz |
HOT
2920L185DR
Brand:Littelfuse

NANOASMDCH035F/30-2
Brand:Littelfuse

1812L300/24SLER
Brand:Littelfuse

MF-LSMF185/24X-2
Brand:Bourns

NANOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse
RF5027-000
Brand:Littelfuse

1812L050/60MR-A
Brand:Littelfuse

MF-USHT020KX-2
Brand:Bourns

NANOASMDCH050F/24-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF330/12X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






