Manufacturer No:CH02016-150RGFTA
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 150 OHM 2% 100PPM 3/100W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Power Rating: | 30 mW (1/32 W) |
| Tolerance: | 2 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Frequency: | 50 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Length: | 0.48 mm |
| Width: | 0.39 mm |
| Height: | 0.42 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Package / Case: | 02016 (0504 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOTLR12010T0100GBK
Brand:KYOCERA AVX
TV0402GA-50R0JN-90TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0402-150RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-75RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

TV0404CT-50R0GN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0603-10RJFTA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-25RJFPT
Brand:Vishay / Sfernice

MIF2500BFKMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films
FCHP0402E50R0BGT1
Brand:Vishay

C16A50Z4
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






