Manufacturer No:TV1005CT-50R0JN-2Q-01TR
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-3GHz 1005 50ohms 10W 5% AIN Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TV |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Frequency: | 3 GHz |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 1.2 mm |
| Height: | 0.38 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Case Code - in: | 1005 |
| Case Code - mm: | 2512 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 1005 (2512 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Aluminum Nitride Material |
HOT
FC0402E25R0BTT0
Brand:Vishay / Thin Film

C8A50Z4B
Brand:Anaren

FC0603E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film

30-200R-S
Brand:Anaren

G200N50W4
Brand:Anaren
TV0402CT-50R0JN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FCHP0402E50R0BBT1
Brand:Vishay

MIC5000BFLMGNHWS
Brand:Vishay / Electro-Films
TVC3725CT-50R0JN-2T-01
Brand:Vishay / Barry Industries
UBR0402A250FZTR
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






