Manufacturer No:CH0603-100RJNT
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 125mWatt 100ohms 5% Wrap Around
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Frequency: | 50 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Length: | 1.52 mm |
| Width: | 0.75 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 155 C |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | High Frequency 50 GHz Thin Film Chip Resistor |
| Unit Weight: | 0.000071 oz |
HOT
CH02016-25RJFT
Brand:Vishay / Sfernice

FC0603E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film

FC0402E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

CH0402-25RJFT
Brand:Vishay / Sfernice

FT10975N0050J03
Brand:KYOCERA AVX

A5B50X1A
Brand:Anaren

CH0402-25RJFPA
Brand:Vishay / Sfernice
TV1005HA-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0402-50RJNPT
Brand:Vishay / Sfernice

G450N50W4
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






