Manufacturer No:FT10517N0050JBK
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 50 Ohm 5% 60W 0Hz - 4GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | FT1 |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 60 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Frequency: | 4 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 13.1 mm |
| Width: | 6.35 mm |
| Height: | 3.81 mm |
| Packaging: | Tray |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Features: | - |
| Mounting Style: | Flange |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD Leaded |
| Unit Weight: | 0.226578 oz |
HOT
CH0603-100RJNTA
Brand:Vishay / Sfernice

CZ12525T0050GTR
Brand:KYOCERA AVX

100200-4Z50-2
Brand:Anaren

TV0404CT-50R0GN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FC0402E1001DTT5
Brand:Vishay / Thin Film

CH0402-50RGFT
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-25RJFPT
Brand:Vishay / Sfernice

FT10975N0050J03
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-75RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0603-75RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






