Manufacturer No:CH02016-100RGFTA
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 100 OHM 2% 100PPM 3/100W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Power Rating: | 30 mW (1/32 W) |
| Tolerance: | 2 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Frequency: | 50 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Length: | 0.48 mm |
| Width: | 0.39 mm |
| Height: | 0.42 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Package / Case: | 02016 (0504 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOTTV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
TV0402CT-50R0JN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries

G200N50W4
Brand:Anaren
FCHP0402E1000BBT1
Brand:Vishay
TVC3737CT-50R0JN-2T-04
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0603-50RJNTA
Brand:Vishay / Sfernice

TV0404CT-50R0JN-2QTR
Brand:Vishay / Barry Industries
FC0402E2000DTT5
Brand:Vishay / Thin Film
CH02016-150RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice

C10A50Z4
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






