Manufacturer No:TVC3737CT-50R0JN-99
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-4GHz 3737 50ohms 250W 5% BeO Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TVC |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 250 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Frequency: | 4 GHz |
| Length: | 9.4 mm |
| Width: | 9.4 mm |
| Height: | 1.01 mm |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Case Code - in: | 3737 |
| Case Code - mm: | 9494 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 3737 (9494 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | BeO Material |
HOT
CH02016-50RGFT
Brand:Vishay / Sfernice
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries

TVC1206CT-50R0JN-2STR
Brand:Vishay / Barry Industries

FC0603E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film

060120A25X50-2
Brand:Anaren
FCHP0402E1000BGT1
Brand:Vishay

FC0603E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

MIC5000BFLMGNHWS
Brand:Vishay / Electro-Films

TV0404CT-50R0JN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries

K100N50X4B
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






