Manufacturer No:FTR-B3CA024Z
Manufacturer:Fujitsu
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays SIGNAL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Fujitsu |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Maximum Switching Current: | 1 A |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 230 mW |
| Series: | FTR-B3 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Fujitsu |
| Coil Resistance: | 2.504 kOhms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) with Gold Plating |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.029983 oz |
HOT
172-12
Brand:Teledyne Relays

IM46GR
Brand:TE Connectivity / P&B

1-1462039-7
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS104H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G6K-2F-RF-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics

ARS10Y12
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM03NS
Brand:TE Connectivity / P&B

ARA200A05
Brand:Panasonic Industrial Devices
712M4-12/Q
Brand:Teledyne Relays
G6K-2F-RF-T-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






