Manufacturer No:IM05CGR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 140mW 9V DIELEC.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 9 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Frequency: | 900 MHz |
| Contact Termination: | Gull Wing Lead |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Isolation: | - 18.8 dB |
| Insertion Loss: | - 0.33 dB |
| Series: | IM Relay |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Coil Resistance: | 579 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| VSWR: | 1.49 |
| Part # Aliases: | 1462038-3 |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
ARS30Y03
Brand:Panasonic Industrial Devices

172-12
Brand:Teledyne Relays

G6KU-2F-RF-TR03 DC5
Brand:Omron Electronics

IMB03CTS
Brand:TE Connectivity / P&B

HF6 93
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2P-RF DC5
Brand:Omron Electronics
712DM4-5
Brand:Teledyne Relays

IM04TS
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS16A12
Brand:Panasonic Industrial Devices

G6KU-2F-RF DC5
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






