Manufacturer No:ARS10A24
Manufacturer:Panasonic
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays RS Relay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 8.3 mA |
| Frequency: | 3 GHz |
| Contact Termination: | SMD/SMT |
| Maximum Switching Current: | 500 mA |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 200 mW |
| Isolation: | 30 dB |
| Insertion Loss: | 0.5 dB |
| Series: | ARS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Coil Resistance: | 2.88 kOhms |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating: | 10 mA at 24 VDC |
| Impedance: | 75 Ohms |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
3-1462051-1
Brand:TE Connectivity / P&B

HF3 93 S
Brand:TE Connectivity / P&B

HF6 93
Brand:TE Connectivity / P&B
712DM4-5
Brand:Teledyne Relays

G6KU-2F-RF-S DC5
Brand:Omron Electronics
FTR-B3CA024Z
Brand:Fujitsu

G6K-2F-RF-DC12
Brand:Omron Electronics

IM07JR
Brand:TE Connectivity / Axicom

IM07GR
Brand:TE Connectivity / P&B

IM03TS
Brand:TE Connectivity / Axicom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






