Manufacturer No:HF6 93
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays HI FREQ SPDT 50 OHM 140MW 5V BIST 2COIL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 5 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | SMD/SMT |
| Coil Type: | Dual Coil Latching |
| Power Consumption: | 157 mW |
| Isolation: | - 60 dB |
| Insertion Loss: | - 0.15 dB |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Coil Current: | 28.09 mA |
| Coil Resistance: | 178 Ohms |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 1-1462052-7 |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
ARS1412
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-T-TR03 DC3
Brand:Omron Electronics

IM01GR
Brand:TE Connectivity / P&B

IM03DGR
Brand:TE Connectivity / P&B
712M4-12/Q
Brand:Teledyne Relays

ARS14A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-S-DC5
Brand:Omron Electronics

G6K-2F-RF-DC4.5
Brand:Omron Electronics

HF6 56
Brand:TE Connectivity / P&B

HF3 93 S
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






