Manufacturer No:095-825-120-006
Manufacturer:Amphenol
Type:RF Cable Assemblies
Description:RF Cable Assemblies 2.92 Straight Plug to 2.92 Straight Plug 0.085 Hand Formable 50 Ohm 6 inches
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | RF Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Connector A Series: | 2.92 mm |
| Connector A Gender: | Plug (Male) |
| Connector A Body Style: | Straight |
| Connector B Series: | 2.92 mm |
| Connector B Gender: | Plug (Male) |
| Connector B Body Style: | Straight |
| Cable Length: | 6 in |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 40 GHz |
| Cable Type: | 0.086 Conformable |
| Jacket Color: | Black |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Amphenol RF |
| Connector A Polarity: | Normal |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Gold |
| Product Type: | RF Cable Assemblies |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
HOT
095-850-303-006
Brand:Amphenol RF

10F-185F+
Brand:Mini-Circuits
FM2-NZRP-PCB-1
Brand:Amphenol RF

7032-9735
Brand:Amphenol / SV Microwave

BLK-18W-N+
Brand:Mini-Circuits

7015-1107
Brand:Amphenol / SV Microwave
CGM-1060-SM-MCF-09
Brand:Midwest Microwave / Cinch Connectivity Solutions

EZ-PT047-MSMPF-DS
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

901-10385-EE
Brand:Amphenol RF

CON292003
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






