Manufacturer No:CON24001-VIA-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:RF Connectors / Coaxial Connectors
Description:RF Connectors / Coaxial Connectors 2.4 mm Connector Jack Surface Mount Via 50 Ohm Hardware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Connectors / Coaxial Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Gender: | Jack (Socket) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 50 GHz |
| Termination Style: | Solder |
| Polarity: | Standard |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Body Material: | Stainless Steel |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Material: | Copper |
| Contact Plating: | Gold |
| Coupling Mechanism: | Threaded |
| Insertion Loss: | 0.5 dB |
| Insulation Resistance: | 5000 MOhms |
| Isolation: | Non-Isolated |
| Mating Cycles: | 500 Cycle |
| Minimum Frequency: | 0 Hz |
| Product Type: | RF Connectors / Coaxial Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | RF Interconnects |
HOT
095-850-301-012
Brand:Amphenol RF
7029-4050
Brand:Amphenol / SV Microwave

ADP-NM-NF-R-W
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

EZ-PT047-185M-SS
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

095-902-589M200
Brand:Amphenol RF

901-10385-EE
Brand:Amphenol RF

095-850-303M100
Brand:Amphenol RF

BLK-18W-N+
Brand:Mini-Circuits
SMP-MSLD-PCS-NM
Brand:Amphenol RF
SMP-MSLD-PCT-NM
Brand:Amphenol RF
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






