Manufacturer No:LQW32FT2R7M0HL
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 2.7 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 975 mA |
| Maximum DC Resistance: | 220 mOhms |
| Saturation Current: | 975 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 2.3 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | LQW32FT_0H |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 200 MHz |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
HOT
PE-1008CLH4R7STS
Brand:Pulse Electronics

LQW15AW68NG80D
Brand:Murata Electronics
0402CS-1N8XGRW
Brand:Coilcraft
0402CS-3N9XGRW
Brand:Coilcraft

LQG15WZ82NG02D
Brand:Murata Electronics

LQP03HQ1N6W02D
Brand:Murata Electronics
0402CS-12NXGRW
Brand:Coilcraft
0603LS-241XJRC
Brand:Coilcraft
0402CS-5N6XGRW
Brand:Coilcraft
0402HP-4N3XGRW
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






