Manufacturer No:4310LC-132KEC
Manufacturer:Coilcraft
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 4310 1.3uH Unshld 10% 15.1mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Coilcraft |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wideband Bias Choke |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4.826 mm x 3.3 mm x 11.68 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 1.3 uH |
| Tolerance: | 10 % |
| Maximum DC Current: | 4.2 A |
| Maximum DC Resistance: | 15.1 mOhms |
| Saturation Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Q Minimum: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 11.68 mm |
| Width: | 4.826 mm |
| Height: | 3.3 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | 4310LC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | RF |
| Brand: | Coilcraft |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 235 MHz |
| other: | 350 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Unit Weight: | 0.881849 oz |
HOT0402CS-3N9XGRW
Brand:Coilcraft
B82498B1332J000
Brand:EPCOS / TDK
LQW18CN33NJ0HD
Brand:Murata Electronics

0402CS-18NXGRW
Brand:Coilcraft
0402CS-5N6XGRW
Brand:Coilcraft

LQW18AS10NJ0CD
Brand:Murata Electronics

LQW43FT100M0HL
Brand:Murata Electronics
0402HP-4N3XGRW
Brand:Coilcraft
0402CS-8N7XGRW
Brand:Coilcraft

LQW18CA32NJ00D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






