Manufacturer No:0402CS-18NXGRW
Manufacturer:Coilcraft
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 1005 18nH Unshld 2% 420mA 230mOhms AECQ2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Coilcraft |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | 2 % |
| Maximum DC Current: | 420 mA |
| Maximum DC Resistance: | 230 mOhms |
| Saturation Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1.19 mm |
| Width: | 0.64 mm |
| Height: | 0.66 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Ceramic |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | 0402CS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Coilcraft |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 3.1 GHz |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
HOT0402HP-12NXJRW
Brand:Coilcraft
0402CS-4N7XGRW
Brand:Coilcraft
0402CS-6N8XGRW
Brand:Coilcraft

LQH44PN221MPRL
Brand:Murata Electronics
0402CS-5N6XGRW
Brand:Coilcraft

LQW15CE1R5M10D
Brand:Murata Electronics
0402HP-9N0XGRW
Brand:Coilcraft

0402DC-R12XGRW
Brand:Coilcraft

LQW15CE2R2M10D
Brand:Murata Electronics
0402CS-15NXGRW
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






