Manufacturer No:02015J0R2ZBSTR
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 50V .2pF Tol .01pF Thin Film 0201
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Accu-P Std |
| Capacitance: | 0.2 pF |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Tolerance: | 0.01 pF |
| Package / Case: | 0201 (0603 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.325 mm |
| Height: | 0.225 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | Thin Film Capacitors |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | Accu-P |
| Type: | Low ESR Thin Film Chip Capacitor |
HOT
100B0R7BW500XC100
Brand:KYOCERA AVX

100B680JT500XT
Brand:KYOCERA AVX
100E680JMS3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

935154831510-T3T
Brand:Murata Electronics

100E110GMN3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

935153630510
Brand:Murata Electronics

700A1R5BW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935246521437-T3T
Brand:Murata Electronics

700E470KT3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

939114492510
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






