Manufacturer No:935153630510
Manufacturer:Murata
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | UWSC |
| Capacitance: | 0.01 uF |
| Tolerance: | 15 % |
| Case Code - in: | 0303 |
| Case Code - mm: | 0808 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.8 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 0.25 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Breakdown Voltage: | 50 V |
| Maximum Operating Frequency: | 26 GHz |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Temperature Coefficient / Code: | 60 PPM / C |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | 935153630510-T3T |
| Unit Weight: | 0.017231 oz |
HOT
700A1R4BW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700A1R0BW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935153831510
Brand:Murata Electronics

0201ZK140FBSTR
Brand:KYOCERA AVX

700A330JT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700C241GT2500XJ36
Brand:KYOCERA AVX

100E120GMN3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

935146831510
Brand:Murata Electronics

935142521310
Brand:Murata Electronics

935142521410
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






