Manufacturer No:600S101FT250T
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 250V 100pF Tol 1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 600S |
| Capacitance: | 100 pF |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Tolerance: | 1 % |
| Temperature Coefficient: | 0 PPM / C 30 PPM / C |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.81 mm |
| Height: | 0.89 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | RF/Microwave Multilayer Capacitors (MLC) |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Ultra Low ESR High Q NP0 RF and Microwave Capacitor |
| Part # Aliases: | 600S101FT250T\500 |
| Unit Weight: | 0.000222 oz |
HOT700A680JCA150XC100
Brand:KYOCERA AVX

02015J0R2ZBSTR
Brand:KYOCERA AVX
100E3R3CT3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

0201ZK140FBSTR
Brand:KYOCERA AVX

935146521410
Brand:Murata Electronics

700A390JW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

100B330JTN500XC100
Brand:KYOCERA AVX

935142521310
Brand:Murata Electronics

100E471JT2500XJ24
Brand:KYOCERA AVX

100B0R7BW500XC100
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






