Manufacturer No:XC2C128-7CPG132C
Manufacturer:Xilinx
Type:CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Description:CPLD - Complex Programmable Logic Devices XC2C128-7CPG132C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC2C128 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA-132 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Number of Macrocells: | 128 Macrocell |
| Number of I/Os: | 100 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Maximum Operating Frequency: | 244 MHz |
| Propagation Delay - Max: | 5.7 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 8 |
| Operating Supply Current: | 19 uA |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | CoolRunner-II |
| Unit Weight: | 6 oz |
HOT
XC2C64A-7CPG56C
Brand:Xilinx

XC3S50AN-4TQG144C
Brand:Xilinx

XC7A75T-1FGG676I
Brand:Xilinx

XC3S100E-4VQG100I
Brand:Xilinx

XC2S200-5FGG256C
Brand:Xilinx

XC9572XL-7VQG44I
Brand:Xilinx

XC2C512-7FTG256I
Brand:Xilinx

LCMXO3LF-6900C-5BG324C
Brand:Lattice

M2GL150-FCG1152I
Brand:Microchip Technology

XC2S150-5FG256C
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






