Manufacturer No:XC3SD1800A-4FGG676I
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array XC3SD1800A-4FGG676I
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC3SD1800A |
| Number of Logic Elements: | 37440 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 16640 ALM |
| Embedded Memory: | 1.48 Mbit |
| Number of I/Os: | 519 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-676 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 260 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1512 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 250 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 1800000 |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 0.695021 oz |
HOT
LFXP2-40E-5FN484I
Brand:Lattice

XC7A100T-L1CSG324I
Brand:Xilinx

XC7K160T-1FBG676C
Brand:Xilinx

LCMXO2-7000HC-4FTG256C
Brand:Lattice

XC2S15-5TQ144C
Brand:Xilinx

XCR3128XL-10VQ100I
Brand:Xilinx

XC3S1200E-4FT256C
Brand:Xilinx

iCE40HX8K-CT256
Brand:Lattice

A3PN125-VQG100I
Brand:Microchip Technology

LFE5U-85F-8BG381I
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






