Manufacturer No:XC2C64A-7CPG56C
Manufacturer:Xilinx
Type:CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Description:CPLD - Complex Programmable Logic Devices XC2C64A-7CPG56C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC2C64A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSP-56 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Number of Macrocells: | 64 Macrocell |
| Number of I/Os: | 45 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Maximum Operating Frequency: | 263 MHz |
| Propagation Delay - Max: | 4.6 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 4 |
| Operating Supply Current: | 17 uA |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | CoolRunner-II |
| Unit Weight: | 0.136670 oz |
HOT
LAXP2-17E-5FTN256E
Brand:Lattice

XC3S400-4FT256C
Brand:Xilinx

XC4VFX60-10FF1152I
Brand:Xilinx

XC2C64A-7CPG56C
Brand:Xilinx

XC3S5000-5FGG676C
Brand:Xilinx

XC95288XL-10TQG144C
Brand:Xilinx

LFD2NX-17-9MG121C
Brand:Lattice

XC3S50A-4VQ100C
Brand:Xilinx

XC7A100T-L1CSG324I
Brand:Xilinx

M2GL005-TQG144
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






