Manufacturer No:XC3S200-4VQG100C
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 200000 SYSTEM GATE 1.2 VOLT FPGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC3S200 |
| Number of Logic Elements: | 4320 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 1920 ALM |
| Embedded Memory: | 216 kbit |
| Number of I/Os: | 63 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFP-100 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 30 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 216 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 280 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 200000 |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 0.387616 oz |
HOT
LFE5U-85F-8BG756I
Brand:Lattice

XC2C512-7FTG256I
Brand:Xilinx

LCMXO1200C-4FTN256C
Brand:Lattice

XC2C64A-7CPG56C
Brand:Xilinx

LFXP2-40E-5FN484I
Brand:Lattice

A3PN125-VQG100I
Brand:Microchip Technology

XC5VLX110T-2FFG1136C
Brand:Xilinx

LAXP2-17E-5FTN256E
Brand:Lattice

XC3S1400AN-4FG676I
Brand:Xilinx

XC3S1600E-4FGG484I
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






