Manufacturer No:LFD2NX-17-9MG121C
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array Lattice Certus-NX General Purpose FPGA on Nexus platform (28nm FD-SOI)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LFD2NX-17 |
| Number of Logic Elements: | 17000 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | - |
| Embedded Memory: | 432 kbit |
| Number of I/Os: | 71 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 950 mV |
| Supply Voltage - Max: | 1.05 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | csfBGA-121 |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 80 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 24 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 500 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Certus-NX |
HOT
A3PN125-VQG100I
Brand:Microchip Technology

XC3S1200E-4FGG400I
Brand:Xilinx

LIF-MD6000-6UMG64I
Brand:Lattice

XC3S1600E-4FG484I
Brand:Xilinx

XC3SD1800A-4FGG676I
Brand:Xilinx

LFXP2-40E-5FN484I
Brand:Lattice

XC7A100T-L1CSG324I
Brand:Xilinx

LCMXO2-7000HC-4FTG256C
Brand:Lattice

XC2C512-7FTG256I
Brand:Xilinx

LFE5UM5G-45F-8MG285C
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






