Manufacturer No:XC4VFX20-10FFG672C
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array FX20-10FFG672C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC4VFX20 |
| Number of Logic Elements: | 19224 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 8544 ALM |
| Embedded Memory: | 1.2 Mbit |
| Number of I/Os: | 320 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | 6.5 Gb/s |
| Number of Transceivers: | 8 Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-672 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 134 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1224 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 500 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 2136 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Virtex |
HOT
LAXP2-17E-5FTN256E
Brand:Lattice

XC5VLX110T-2FFG1136C
Brand:Xilinx

XC9572XL-5VQG44C
Brand:Xilinx

XC3S5000-5FGG676C
Brand:Xilinx

XC3S100E-4VQG100I
Brand:Xilinx

LCMXO2-2000ZE-1TG144I
Brand:Lattice

LFXP2-40E-5FN484I
Brand:Lattice

XC3S1600E-4FG484I
Brand:Xilinx

XC3S50AN-4TQG144C
Brand:Xilinx

XC3S1400AN-4FG676I
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






