Manufacturer No:E36155A/0EM
Manufacturer:Keysight
Type:Bench Top Power Supplies
Description:Bench Top Power Supplies DC power supply single-output auto-range: 60V 40A 800W: LAN USB 115 VAC single phase 3-wire +/- 11V 47 to 63 Hz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Keysight |
| Product Category: | Bench Top Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | DC Power Supplies |
| Input Voltage: | 100 VAC to 230 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 30 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 80 A |
| Output Power: | 800 W |
| Display Type: | LCD |
| Brand: | Keysight |
| Height: | 145 mm |
| Length: | 495 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Bench Top Power Supplies |
| Series: | E36150 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Benchtop Power Supplies |
| Width: | 216 mm |
HOT
NCP-3200-24
Brand:MEAN WELL

DTM70CN180C8
Brand:TDK-Lambda

2838510000
Brand:Weidmuller

DTM160CN480C8
Brand:TDK-Lambda

SWH24-9-NB-P5
Brand:CUI Inc.

RST-7K5-380
Brand:MEAN WELL

CUS250M-12/U
Brand:TDK-Lambda

LAD-120D
Brand:MEAN WELL

LAD-600D
Brand:MEAN WELL

RST-7K5-230
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






