Manufacturer No:PSK-90D-48
Manufacturer:CUI Inc.
Type:AC-DC Power Modules
Description:AC/DC Power Modules ac-dc 90W48 Vdcsingle output encapsulated PCB 85-305
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Product Category: | AC/DC Power Modules |
| RoHS: | Details |
| Output Power: | 90 W |
| Input Voltage: | 80 VAC to 135 VAC 110 VDC to 430 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 48 V |
| Output Current-Channel 1: | 1.875 A |
| Output Voltage-Channel 2: | - |
| Output Current-Channel 2: | - |
| Length: | 87 mm |
| Width: | 52 mm |
| Height: | 29.5 mm |
| Industry: | Industrial |
| Brand: | CUI Inc. |
| Isolation Voltage: | 4.2 kVAC |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | AC-DC Power Modules |
| other: | 15 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
HOT
SWH24-24-EB-P5
Brand:CUI Inc.

E36154A/0E3
Brand:Keysight

TIB 240-124BCMU
Brand:TRACO Power

DTM160CN360C8
Brand:TDK-Lambda

TMPW 5-124-T
Brand:TRACO Power

RST-7K5-380
Brand:MEAN WELL

TMPW 25-115-T
Brand:TRACO Power
HCA3500TF-65
Brand:Cosel

VMS-45-48
Brand:CUI Inc.

PJMA1500F-48
Brand:Cosel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






