Manufacturer No:NCP-3200-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Rackmount Power Supplies
Description:Rack Mount Power Supplies 3192W 24V 133A PMBus Switching Power Supply and Battery Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Rack Mount Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Power Supplies |
| Output Power: | 3.192 kW |
| Input Voltage: | 90 VAC to 264 VAC 127 VDC to 400 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 133 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 325.8 mm |
| Width: | 107 mm |
| Height: | 41 mm |
| Series: | NCP-3200 |
| Brand: | MEAN WELL |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Mounting Style: | Rack |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product Type: | Rackmount Power Supplies |
| other: | 4 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Unit Weight: | 5.071 lbs |
HOT
AEJ160PS12
Brand:XP Power

1283116
Brand:Phoenix Contact

DTM70CN360C8
Brand:TDK-Lambda

2838470000
Brand:Weidmuller

CUS250M-24/UJ
Brand:TDK-Lambda

DTM160CN360C8
Brand:TDK-Lambda

RST-15K-380
Brand:MEAN WELL

LAD-360D
Brand:MEAN WELL
RSDH-300-32
Brand:MEAN WELL

PSK-40D-24
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






