Manufacturer No:DTM70CN240C8
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Desktop AC Adapters
Description:Desktop AC Adapters Input 115-230VAC Output 24V 3A 72W Class II
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Desktop AC Adapters |
| RoHS: | Details |
| AC Plug included/required: | Required |
| Input Voltage: | 115 VAC to 230 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 72 W |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 V |
| Output Current-Channel 1: | 3 A |
| Industry: | Medical Industrial |
| Efficiency: | 90 % |
| Series: | DTM160 |
| AC Inlet Type: | C8 |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Height: | 31 mm |
| Length: | 120 mm |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Mounting Style: | Desktop |
| Product Type: | Desktop AC Adapters |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Width: | 52 mm |
HOT
E36154A/0E9
Brand:Keysight

PSK-4-24
Brand:CUI Inc.

PJMA1500F-24
Brand:Cosel

CUS250M-12
Brand:TDK-Lambda

TMPW 5-105-T
Brand:TRACO Power

LAD-360C
Brand:MEAN WELL

LAD-120D
Brand:MEAN WELL

2838420000
Brand:Weidmuller

VMS-45-12
Brand:CUI Inc.

VMS-65-48-CNF
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






