Manufacturer No:LAD-120B
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies 121.4W 27.6V 3.4A CH2 27.6V 1A Battery Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 27.6 VDC |
| Output Voltage-Channel 2: | 27.6 VDC |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Power: | 121.4 W |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Input Voltage: | 90 VAC to 264 VAC 127 VDC to 370 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 3.4 A |
| Output Current-Channel 2: | 1 A |
| Industry: | Industrial |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 159 mm |
| Width: | 97 mm |
| Height: | 30 mm |
| Series: | LAD-120 |
| Brand: | MEAN WELL |
| Compliance: | IEC62368-1 UL62368-1 |
| Dimensions: | 159 mm x 97 mm x 30 mm |
| Efficiency: | 88 % |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | AC/DC Power Supply |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
LAD-360C
Brand:MEAN WELL

CUS250M-12/A
Brand:TDK-Lambda

TMPW 50-115-T
Brand:TRACO Power

TMPW 5-112-T
Brand:TRACO Power

LAD-120D
Brand:MEAN WELL

VMS-65-48-CNF
Brand:CUI Inc.

DTM70CN240C8
Brand:TDK-Lambda

TMPW 25-124-T
Brand:TRACO Power

VMS-45-5
Brand:CUI Inc.

2838470000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






