Manufacturer No:RST-15K-380
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies 15030W 3 Phase 196-305Vac 380V 45A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 380 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 15 kW |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Input Voltage: | 196 VAC to 305 VAC |
| Output Current-Channel 1: | 45 A |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 540 mm |
| Width: | 424 mm |
| Height: | 83.5 mm |
| Series: | RST-15K |
| Brand: | MEAN WELL |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | HVDC Power Supply |
| Unit Weight: | 55.116 lbs |
HOTPSK-90D-48
Brand:CUI Inc.

VMS-65-5-CNF
Brand:CUI Inc.

SWH24-24-NB-P5
Brand:CUI Inc.

BCS6401
Brand:B&K Precision

2838470000
Brand:Weidmuller
RSP-3000-48-1
Brand:MEAN WELL

LAD-120B
Brand:MEAN WELL
VGS-600-36
Brand:CUI Inc.

PDS-204GCO/AC
Brand:Microchip Technology

DTM70CN480C8
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






