Manufacturer No:DTM160CN360C8
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Desktop AC Adapters
Description:Desktop AC Adapters Input 115-230VAC Output 36V 4.44A 160W Class II
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Desktop AC Adapters |
| RoHS: | Details |
| AC Plug included/required: | Required |
| Input Voltage: | 115 VAC to 230 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 160 W |
| Output Voltage-Channel 1: | 36 V |
| Output Current-Channel 1: | 4.44 A |
| Industry: | Medical Industrial |
| Efficiency: | 92 % |
| Series: | DTM160 |
| AC Inlet Type: | C8 |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Height: | 38 mm |
| Length: | 150 mm |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Mounting Style: | Desktop |
| Product Type: | Desktop AC Adapters |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Width: | 70 mm |
HOT
LAD-240D
Brand:MEAN WELL

TMPW 25-115-T
Brand:TRACO Power
VGS-600-48
Brand:CUI Inc.

VSBU-120C-D524A
Brand:CUI Inc.

CUS250M-24/AJ
Brand:TDK-Lambda

E36155A/0E3
Brand:Keysight

E36155A/0EM
Brand:Keysight

RST-15K-380
Brand:MEAN WELL

E36154A/0E9
Brand:Keysight

2838500000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






