Manufacturer No:AP7911B
Manufacturer:Schneider Electric
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips SWITCHED 2U RACK PDU 208V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schneider Electric |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| Product: | PDU - Power Distribution Units |
| Number of Outlets: | 16 Outlet |
| Length: | 3.66 m |
| Brand: | APC by Schneider Electric |
| Cable Type: | NEMA L6-30P |
| Height: | 89 mm |
| Input Voltage: | 200 VAC to 240 VAC |
| Maximum Operating Temperature: | + 45 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 18.431 lbs |
HOT
1301430102
Brand:Molex
1301350173
Brand:Molex

TLP825
Brand:Tripp Lite
RS1215-20
Brand:Tripp Lite

DRS-1215
Brand:Tripp Lite

P6
Brand:Wiremold

1301430083
Brand:Molex

1301350231
Brand:Molex

AP7911B
Brand:APC by Schneider Electric

1301530154
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






