Manufacturer No:1582H8A1SBK
Manufacturer:Hammond
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips 19" RM SURGE 8 RECEP FRONT BK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hammond |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| Product: | Surge Protectors |
| Features: | Surge Protection |
| Number of Outlets: | 8 Outlet |
| Body Length: | 19 in |
| Mounting Style: | Rack Mount |
| Voltage Rating: | 110 VAC to 126 VAC |
| Current Rating: | 10 A |
| Series: | 1582 |
| Brand: | Hammond Manufacturing |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 3.600 lbs |
HOT
1301530100
Brand:Molex

4740.6000
Brand:Schurter

1301350281
Brand:Molex

1581T4
Brand:Hammond Manufacturing

M6BZ-15
Brand:Wiremold

1581H6
Brand:Hammond Manufacturing

RS-1215
Brand:Tripp Lite

1301430086
Brand:Molex

TLP606
Brand:Tripp Lite

1581T6
Brand:Hammond Manufacturing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






