Manufacturer No:CRD250DA12E-XM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 250kW XM3 ThreePhase Inverter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Inverters |
| Input Voltage Max: | 900 V |
| Output Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Output Current: | 300 A |
| Switching Frequency: | 20 kHz |
| Brand: | Wolfspeed |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | XM3 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
TPSM82913RDUR-ET
Brand:Texas Instruments

MPM3690GBF-20B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

PRFE21000026
Brand:Olmatic

VMUSAV30XSXX
Brand:Carlo Gavazzi

58513-1381
Brand:CCS
TPSM63602RDHR
Brand:Texas Instruments

2165
Brand:Tinkerforge

TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments

DFR0831
Brand:DFRobot
58315-1042
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






