Manufacturer No:LTC3644EY-2#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Switching Voltage Regulators
Description:Voltage Regulators - Switching Regulators Quad 17V 1.25A Synchronous Step-Down Re
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-36 |
| Topology: | Boost |
| Output Voltage: | 600 mV to 17 V |
| Output Current: | 1.25 A 2.5 A 3.75 A 5 A |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Input Voltage Min: | 2.7 V |
| Input Voltage Max: | 17 V |
| Quiescent Current: | 5 mA |
| Switching Frequency: | 2.25 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | LTC3644 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Switching Voltage Regulators |
| other: | 490 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
HOT
TPS62870N0QWRXSRQ1
Brand:Texas Instruments

LMG2610RRGT
Brand:Texas Instruments
TPS25961DRVR
Brand:Texas Instruments

MCP1804T-J002I/MB
Brand:Microchip Technology
TPS628438YKAR
Brand:Texas Instruments
REF7040QFKHT
Brand:Texas Instruments

2ED1321S12MXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TPS71530DCKRM3
Brand:Texas Instruments

LP591212MDRVREP
Brand:Texas Instruments

TPS62993QRYTRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






