Manufacturer No:82A2A-B24-A05/A05L
Manufacturer:Bourns
Type:Potentiometers
Description:Potentiometers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Wirewrap |
| Product: | Potentiometers |
| Number of Gangs: | 2 Gang |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Taper: | Linear |
| Orientation: | - |
| Power Rating: | 2 W |
| Voltage Rating: | 350 VAC |
| Tolerance: | 10 % |
| Element Type: | Cermet |
| Number of Turns: | 1 Turn |
| Shaft Type: | Smooth / Slotted |
| Shaft Diameter: | 6.35 mm |
| Shaft Length: | 19 mm |
| Switch Type: | No Switch |
| Number of Detents: | Without Detent |
| Type: | Control Potentiometer |
| Life: | 100000 Cycle |
| IP Rating: | IP40 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Brand: | Bourns |
| Product Type: | Potentiometers |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
HOT
PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher
P16NP103MAB15F1
Brand:Vishay

P11H1F0GHFW10502KA
Brand:Vishay

3224W-1-503E
Brand:Bourns
3540S-1-103L
Brand:Bourns

PTC15NV02-503A2020
Brand:Amphenol Piher

PDB183-S425K-104A3
Brand:Bourns

MAX5400EKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD5262BRUZ200
Brand:Analog Devices

PT10RV10-103A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






