Manufacturer No:770340-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 2 CIR. IN-LINE PLUG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug Housings |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Pitch: | 3.68 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Compliance: | UL |
| Housing Color: | Natural |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 30-18 |
| Unit Weight: | 0.025221 oz |
HOT
350720-1
Brand:TE Connectivity / AMP

926308-1
Brand:TE Connectivity

350424-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770166-0
Brand:TE Connectivity / AMP

214132-0001
Brand:Molex

1586856-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-480700-0
Brand:TE Connectivity / AMP

02-06-2101
Brand:Molex

03-06-1032
Brand:Molex

36648-0004
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






