Manufacturer No:177905-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors HSG PLUG 12P .156
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Not Applicable |
| Product: | Wire Housings |
| Number of Positions: | 12 Position |
| Number of Rows: | 3 Row |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Pitch: | 3.96 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Cable Mount / Free Hanging |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Series: | AMP POWER |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.088538 oz |
HOT
770342-1
Brand:TE Connectivity

770340-1
Brand:TE Connectivity

151680
Brand:TE Connectivity / AMP

350705-7
Brand:TE Connectivity

794273-1
Brand:TE Connectivity

39-03-3154
Brand:Molex

60619-5
Brand:TE Connectivity / AMP

794199-1
Brand:TE Connectivity / AMP

02-06-6144
Brand:Molex

640586-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






