Manufacturer No:1-480698-0
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors PLUG HOUSE 2 POS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug Housings |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Housing Color: | Natural |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.074075 oz |
HOT
02-09-2116
Brand:Molex

794120-1
Brand:TE Connectivity

770253-3
Brand:TE Connectivity

19-09-1016
Brand:Molex

794815-1
Brand:TE Connectivity / AMP

02-09-5106
Brand:Molex

03-09-2042
Brand:Molex

350218-7
Brand:TE Connectivity / AMP

1-480698-0
Brand:TE Connectivity / AMP

794191-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






