Manufacturer No:794276-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors SPLASH PROOF SEAL 6P Wire
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Accessories |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | - |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Style: | - |
| Housing Material: | Silicon Rubber |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | 19 A |
| Accessory Type: | Wire Seal |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Type: | - |
| Housing Color: | Blue |
| Mounting Angle: | - |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 30 AWG to 16 AWG |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
794269-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770021-1
Brand:TE Connectivity

794772-2
Brand:TE Connectivity

1-770872-1
Brand:TE Connectivity / AMP

61117-4
Brand:TE Connectivity / AMP

794189-1
Brand:TE Connectivity

204313-0018
Brand:Molex

1-480764-0
Brand:TE Connectivity / AMP

203263-0001
Brand:Molex

SC-1P1-GG
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






