Manufacturer No:60619-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors SOCKET AUBR L/P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Number of Positions: | - |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Wire |
| Housing Material: | - |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Gold |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Current Rating: | 15 A |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 20 AWG to 14 AWG |
| Unit Weight: | 0.011923 oz |
HOT
19-09-1016
Brand:Molex

02-09-5106
Brand:Molex

794276-1
Brand:TE Connectivity

1-794059-0
Brand:TE Connectivity / AMP

203263-0001
Brand:Molex

1-770174-0
Brand:TE Connectivity / AMP

770340-1
Brand:TE Connectivity

794198-1
Brand:TE Connectivity / AMP

350720-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770008-3
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






