Manufacturer No:RN142SMT2R
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes PIN DIODES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45 pF |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-523-2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Configuration: | Single |
| Ir - Reverse Current: | 100 nA |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 3 Ohms |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 8000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | PIN Diode |
| Part # Aliases: | RN142SM |
HOTMA4P7433ST-287T
Brand:MACOM

MA4P7455-1225T
Brand:MACOM
MA4P929-401
Brand:MACOM
MA4L301-1056
Brand:MACOM
CLA4603-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BAP64LX,315
Brand:NXP Semiconductors

SKY16603-632LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MA4P1200NM-401T
Brand:MACOM

SMP1352-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MADP-000235-10720T
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






